Головна » 2018 » Лютий » 27 » Свято в школі
12:18
Свято в школі

   Неможливо уявити собі завершення зими без традиційного масляного тижня, за який кожен справжній українець встигає з’їсти таку кількість смачних млинців, що вистачить на весь рік.  

   А чи знаєте ви, що Масляна – це одне з найдавніших слов’янських свят, тому що бере свій початок ще з дохристиянських часів, у період поклоніння язичницьким богам?
   Масляна символізувала прихід весни та пробудження природи. Древні слов’яни відзначали “проводи зими” та початок весни і весняного землеробства. В цей день вшановували Сонце, яке несло тепло і пробуджувало природу, тому й готували жертовний хліб, схожий на це небесне світило – млинець.
   Ось і в нашій школі учні 4-х класів з батьками та своїми учителями дружньо відсвяткували Масляну за всіма звичаями та традиціями. Діти та вчителі ретельно готувалися до святкування. Тож і гуляння вийшли на славу! Як і годиться, були і співи, і танці, і хороводи, і жарти, і змагання. Конкурси та ігри нікого байдужим не залишили.
Певна річ, не забули й про старовинні звичаї. Тож на святі були Зима і Весна, котрі сперечалися за право господарювати надалі. Смакували млинцями, які приготували мами та бабусі . А ще, спалювали опудало Масляної, щоб швидше весна настала.  

Коваль Н.І., вчитель початкових класів

Гаменюк О.В., вчитель початкових класів

     

Переглядів: 54 | Додав: scholian | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: