Головна » 2014 » Грудень » 11 » Пам'ятаємо
Пам'ятаємо

6 грудня 2014 року в Фастівській СЗОШ І-ІІІст.№4 з поглибленим вивченням іноземних мов відбулися  урочистості з нагоди 85-річчя від дня народження українського  письменника, нашого земляка Миколи Герасимовича Глухенького.

Хто ж він, Микола Герасимович Глухенький, чим заслужив шану, повагу  і пам’ять в серцях фастівчан?

Народився 6 грудня 1929 року в селі Коломенки, що в Уссурійському краї. У1948 році закінчив середню школу № 19 (нині СЗОШ № 9) у місті Фастові, вступив до Київського державного університету ім. Т. Шевченка. За справедливі слова про важке життя українського народу в 1950 році був заарештований і засуджений до 10 років ув'язнення. По смерті Сталіна у 1953 році справу М. Глухенького переглянуто, і в січні 1955 року його звільнили з таборів. Реабілітували через 33 роки - у 1988.

Працював у Фастові учителем історії у вечірній школі, директором книжкового магазину.

У 1966 році побачив світ його роман "Коліївщина", де письменник змальовує народне повстання гайдамаків у Фастові, його ватажка Швачку. В 1968 році - ще один роман на цю тему "Колії". В 1969 році виходить з друку третя книга М.Глухенького "Михайло Максимович" - біографічна повість про першого ректора Київського університету.

Член Спілки письменників України.

Зі сльозами на очах Микола Герасимович привітав незалежність України. Незважаючи на важку недугу, став членом Товариства колишніх політв'язнів і репресованих, підтримував зв'язок з музеями, науковими інститутами.

23 січня 1993 року Миколи Глухенького не стало.

В  день народження талановитого земляка у школі зібралися представники міської рад голова міста Михайло нетяжку, його замісник по гуманітарних питаннях Жанна Швидка, учні, вчителі,  члени комітету «Пошук», працівники міського краєзнавчого музею та музею Кирила Стеценка С.Веприк, громадськість міста – всі, кому небайдужа доля талановитих митців Фастівщини.

Із вступним словом виступила вчитель історії, директор шкільного музею на громадських засадах Шкляр А.К. Презентацію про життєвий шлях М.Г. Глухенького, роботу музею та комітету «Пошук» представила вчитель української мови та літератури Машляківська А.П. Перед присутніми виступили Почесний громадянин міста, художник Анатолій Древецький, письменник, прозаїк і кінодраматург Василь Портяк, директор Фастівського краєзнавчого музею Тетяна Неліна, музею Кирила Стеценка в с.Веприк Валентина Умрик. Учні школи виконали українські пісні та прочитали вірші В.Косовського, А.Кравця-Кравченка, присвятивши свої виступи М.Г.Глухенькому.

Із словами привітання та закликом берегти культурну спадщину українського народу,  наших земляків, оберігати пам’ять про них  до присутніх звернувся міський голова Михайло Нетяжук.

Після зібрання для присутніх було проведено екскурсію в музей М.Г. Глухенького.

А. Машляківська, заступник директора з навчально-виховної роботи

Переглядів: 441 | Додав: scholian | Рейтинг: 0.0/0