Головна » 2017 » Жовтень » 3 » Гідна пам’ять
Гідна пам’ять

Завжди була впевнена, що українці – велична нація. Ми поважаємо представників всіх народів, що проживають у нашій багатонаціональній державі. Пам’ятаємо сторінки багатостраждальної історії, яка складається з історії різних національностей, народів, які живуть на нашій території. Ще раз довелося в цьому переконатися, коли до нас у школу навідалися представники міжнародних європейських організацій.

Восени минулого року мі зустрілися вперше з представниками ізраїльського центру пам’яті жертв голокосту «Яд ва-Шем», а навесні та восени цього року – зі словами вдячності до фастівчан, які не лише зберігають пам’ять, а й вчать дітей знати і поважати історію, звернувся виконавчий директор «RememberUs» Ігор Корсунський з дружиною Джулією.

Наступна зустріч відбулася 7 вересня 2017 року. Важливе питання, яке постало під час зустрічі – поховання розстріляних фашистами фастівчан – євреїв у 1941-1943 р.р. Місце це знаходиться поруч із нашою школою. Учні та вчителі піклуються про могили наших земляків. Ми прибираємо поховання, висаджуємо квіти, проводимо урочисті мітинги, уроки пам’яті, вшановуємо загиблих. І найголовніше – робимо добру справу не для показової демонстрації, а через велику повагу до загиблих, до історичної пам’яті рідного міста.

Наші гості з американського благодійного фонду «RememberUs» Ігор Корсунський з дружиною Джулією привезли дерево –метасеквою, яку 7 вересня урочисто висадили на могилі загиблих фастівчан. На мітингу, присвяченому цій події, були присутні гості: голова міста М.В.Нетяжук,  представники місцевої влади, краєзнавчого музею міста, єврейської общини Фастова та молоді євреї – громадяни України з міста Харкова. Після проведення урочистого мітингу пам’яті та висадження секвої ми почули слова подяки гостей на адресу школи. Слова поважні і заслужені. Тому вчимо дітей дивитися у велике майбутнє через історію багатостраждального минулого. Пам’ятаючи минуле, учні нашої школи продовжують доглядати  могили загиблих земляків, облаштовують ще один куточок пам’яті у школі, проводять дослідницьку роботу. Результати пошуків будуть опрацьовані та оформлені як наукова робота в Малій Академії Наук,

Без минулого нема майбутнього.

Шкляр А.К., вчитель історії

Переглядів: 157 | Додав: scholian | Рейтинг: 5.0/1