Головна » 2017 » Жовтень » 1 » Дружній візит
Дружній візит

20 вересня 2017 року учні 7-А класу Фастівської СЗОШ І-ІІІ ступенів №4 з поглибленим вивченням іноземних мов за власною ініціативою провели майстер-клас для вихованців Фастівського навчально-реабілітаційного центру по миловарінню. Метою позашкільного заходу розказати про правила гігієни і показати своїм одноліткам наскільки просто, легко та економічно можна створити мило власноруч, яким із задоволенням може користуватись родина або стати приємним подарунком близьким до будь-якого свята.

А почалося все з простого запитання: Як зорієнтуватися у розмаїтті брендів та видів мила на полицях супермаркетів міста? Чи дійсно все так безпечно для шкіри та здоров’я? Наскільки воно є доступним? І чи є альтернатива звичному туалетному милу? Учні Фастівської СЗОШ №4 дослідили мило фабричне та порівняли його з милом власного виробництва за критеріями - склад, ціна, популярність. Результат заходу - 22 ароматних, різнокольорових, безпечних для здоров'я дітей екземплярів мила handmade.

Власні дослідження учнів показали, що середньостатистична родина міста Фастів складається з 3-4 осіб, яка потребує 4-5 брусків мила або 300-400 грамів мила на місяць і це їм коштує приблизно від 60 до 105 гривень на місяць. Якщо підрахувати, то за ті ж 300-400 грамів мила handmade ми витратимо 50-60 гривень, що майже вдвічі дешевше. Протягом року кожен із нас витрачає приблизно 5 кг мила.

Під час свого візиту до навчально-реабілітаційного центру учні СЗОШ №4 пригадали правила гігієни. Брудні руки можуть стати причиною безлічі захворювань, від дизентерії до стоматиту. Недавні дослідження, проведені вченими одного з японських університетів, виявили, що мікроби на руках не просто мають місце бути, а їх там величезна кількість – від 100 до 200 видів. Але чому треба митися з милом? У воді без мила розчиняється лише третина бруду. Тому митися самою водою, навіть теплою, без мила, недостатньо.

Семикласники наголосили, якщо дотримуватися правил миття рук, – будеш міцним та дужим, як у приказках про здоров’я. Як про здоров’я дбаєш, так і маєш.

Усі учасники приймали активну участь у процесі миловаріння та залишили місце проведення не тільки з власноруч виготовленим милом, а й з довго триваючими позитивними емоціями. Дякуємо за сприяння та співпрацю директору Фастівського навчально-реабілітаційного центру Аллі Коваль, методисту Вікторії Єрмоліній та всім присутнім діткам, які долучилися до заходу та розділили наші інтереси.

Тетяна Батєхіна, класний керівник 7-А класу Фастівської СЗОШ І-ІІІ ступенів №4 з поглибленим вивченням іноземних мов

Переглядів: 175 | Додав: scholian | Рейтинг: 5.0/1