Школа І-ІІІ ст. №4 зручно розташувалася на перехресті міських доріг, недалеко від центру міста по вулиці Комарова, 6. Але не всі памятають, що раніше під цим номером на Казнівці, по вулиці Мічуріна, існувала початкова школа. Вона почала працювати з 1922 року в будинку, який до революції належав Феофану Кучеренку. Директором її був Шуманівський Карпій Павлович, першою вчителькою – Куликівська Валентина Анатоліївна. При школі працював гурток з ліквідації неписьменності серед дорослого населення. Біля школи була дослідна ділянка. Нині в цьому приміщенні розміщена православна церква мікрорайону Казнівка.

Після звільнення Фастова від фашистських загарбників робота школи відновилася.

В ній  було створено шість класів, тому два класи довелося розмістити в старому будинку, що стояв трохи осторонь від основного. Тоді в школі працювала Грушевська В.Д., Євреєнко Н.Г., Мельник М.Л.

У 50-60 роки  в школі працювали Гринівська В.Д., Даниленко, Курочкіна А.Д., Гутніченко Ф.Л.

01.09.1964р. через перевантаження шкіл №2 і №9 з  російською мовою викладання за рішенням виконкому було відкрито школу №13, яка розмістилася по вулиці Толстого поруч із щойно збудованою школою №1.

У школі навчання проходило в дві зміни. Директором школи №13 було призначено Булдович Олександру Минівну. Завучем – Дурандіну Вероніку Федорівну.

Випускники восьмирічки продовжували навчання в школі №2 або в школі №9. Як правило, вони переходили туди цілими класами.

З 01.09.1975 року директором школи №13 було призначено Буженик Л.С.

У 1978 році школа №7 перейшла в нове приміщення, зведене на Казнівці.

За рішенням виконкому було здійснено реорганізацію восьмирічної школи №13 в середню школу №4, останній було передано колишнє приміщення школи №7.

Отож, школа №4 не зникла. Історія будівництва школи №7 стала  історією  школи №4.

У період з 1990 по 1999 рік важливою подією було запровадження поглибленого вивчення англійської мови. В 2001 році прийнято рішення виконавчого комітету Фастівської міської ради про надання  загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №4 статусу школи з поглибленим вивченням іноземних мов. Починалось усе з факультативних занять, невпевнених експериментів.

Фастівська ЗОШ №4 – єдина школа в Україні, де американські волонтери працюють такий тривалий час. Корпус Миру виявляє зацікавленість до змісту та рівня роботи педагогічного колективу з даної проблеми, високо оцінивши напрацьований досвід. Ми маємо надію продовжити співпрацю з американським Корпусом Миру.

Спорт і фізичне виховання є складовою частиною навчально-виховного процесу. Заклад має давні спортивні традиції. Учні школи неодноразові призери міських та обласних змагань з легкої атлетики, футболу, кульової стрільби, цивільної оборони.

В березні 2000р. вчителями та учнями, за участю громадського комітету «Пошук»  в школі було створено музей,  присвячений 70-річчю з Дня народження нашого земляка, письменника Миколи Герасимовича Глухенького.

З вересня 1999 року по листопад 2006 року школу очолив Коваль Василь Олександрович.

В листопаді 2006 року директором школи призначено Фесенко Наталію Миколаївну

Сьогодні ЗОШ №4 – це Фастівська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №4 з поглибленим вивченням іноземних мов

Наша гордість – це учні. Школа дала путівку в життя більше тисячі випускників.  Серед них - учнів, які за особливі успіхи в навчанні були нагороджені золотими та срібними  медалями. Сьогодні вони активно працюють у різних сферах   суспільного життя. Вдячні випускники  не забувають рідну школу, допомагають вирішувати їй матеріальні проблеми.

В стінах нашої школи підтримується спадкоємність поколінь, а це дає надію на майбутнє, на нові перспективи.