Вишитий « КОБЗАР» важить понад три кілограми

   Він важить 3,3 кілограма – як немовля. Його створили за виданням 1840-го з автографом Тараса Шевченка. Підпис поета , вишитий на обкладинці, ідентичний справжньому.
Літератор Олена Медведєва і дизайнер Анна Тимощук створили єдиний у світі вишитий «КОБЗАР». Він містить 48 сторінок із дикого льону, що приклеєні до повсті та шкіри. Тексти вишиті у техніці стебнівка. Ілюстрації – хрестиком. Кожна сторінка-36,5*26 см.-Ми відтворили перше видання КОБЗАРЯ. Без скорочень вишили вісім творів: «Думи мої», «Перебендя», «Катерина», «Тополя», «Думка», «До Основ’яненка», «Іван Підкова», «Тарасова ніч», - перераховує Олена Медведєва. - Через правопис тих часів кожну літеру довелося звіряти з оригіналом. Завчити рядок недостатньо – як знатимеш, де вжити «І», а де «ы»? Літера «ф» зустрічається один раз у слові «фуга».
   - Кілька разів радилися зі столичним шевченкознавцем Марією Корнійчук. Вона забракувала перші зразки, бо шрифт був надто сучасний. Деякі сторінки переробляли тричі, – додає Анна ТИМОШОК.
   Шкіряну палітурку виготовили за старовинною японською технікою переплетення. Майстрині підібрали шість ілюстрацій. Робили книжку понад рік. 9 жовтня в Національному університеті «Острозька академія» вперше показали її.
   Анна веде проект «Креативна книга» – видає твори на незвичайних носіях. В її колекції є випалена на дереві різьблена книжка, мереживна в’язана гачком,гербарна із сушеними рослинами, м’яка з повсті, бурштинова. Бісерна, шкіряна, книжка – батик. Кожне із 17 видань в єдиному екземплярі.
   Для вишитого «КОБЗАРЯ» рівненські майстрині Олена Медведєва й Анна Тимошок підібрали шість ілюстрацій до творів Тараса Шевченка.